Červený kříž pomůže s čistěním studní

Publikováno 15.10.2024

S čištěním studní pro obyvatele obcí zasažených zářijovými povodněmi pomůže iniciativa Českého červeného kříže. ČČK poskytne ze sbírky, kterou vybral na svůj Fond humanity, příspěvek do výše 5 000 Kč na vyčištění studny majiteli/majitelce nebo uživateli/uživatelce studny, která je aktuálně jejich jediným zdrojem pitné vody a za dalších podmínek (viz. přílohy). Žadatelé mohou zasílat své žádosti do 15. 11. 2024.

Příspěvky budou poskytovány na čištění studní v regionech: Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Jihomoravský kraj, Zlínský kraj a Jihočeský kraj.

Po doložení splnění všech podmínek a po schválení jednotlivých žádostí budou příspěvky vypláceny na účet žadatele uvedený v žádosti. Na příspěvek není právní nárok.

V přílohách jsou potřebné formuláře, vždy ve formátu word a a PDF.