Nástavba Nerudova 1848 v Hranicích - projektová dokumentace

Publikováno 15.7.2024

Projekt „Nástavba Nerudova 1848 v Hranicích - projektová dokumentace“, registrační číslo projektu CZ.31.7.0/0.0/0.0/23_104/0008403 je spolufinancován Evropskou unií. Dotace se poskytuje za účelem realizace projektu v rámci Národního plánu obnovy.

Předmětem projektu je zpracování projektové dokumentace pro vydání společného stavebního  povolení a dokumentaci pro vedení stavby „Nástavba panelového bytového domu č. p. 1848 na ulici Nerudova v Hranicích, vybudování 3 bezbariérových bytů v přízemí“. Obsah zadání projektové dokumentace byl definován studií z roku 2020 s názvem „Hranice – nástavby ul. Nerudova č. p. 1721, č. p. 1848 a Struhlovsko č. p. 1536“.

Na základě této studie se připravila zadávací dokumentace k veřejné zakázce a v současné chvíli se připravuje projektová dokumentace dle smlouvy o dílo.

Hlavním cílem projektu je příprava Stavební dokumentace pro realizaci nástavby panelového bytového domu a tím rozšíření kapacity nájemního bydlení v Hranicích v souladu s cíli EU. Město Hranice tímto reaguje na potřebu dostupnosti bydlení. Na tuto přípravnou fázi dále bude navazovat samotná realizace projektu.

Rozpočtové náklady projektu                                                                       2 957 240 Kč

Výše dotace                                                                                                   2 444 000 Kč

Podíl města                                                                                                      513 240 Kč