Stanovisko Městského úřadu Hranice ke stavu implementace digitalizace stavebního řízení v rámci nového stavebního zákona

Publikováno 25.7.2024

Vážení občané, stavebníci, investoři,

od 1.7.2024 je v souladu s účinností nového stavebního zákona povinností stavebních úřadů pracovat v Informačním systému stavebního řízení.

Informujeme Vás o aktuálním stavu výkonu stavebního úřadu podle nového stavebního zákona. V současné době bohužel nelze plnohodnotně pracovat v novém Informačním systému stavebního řízení, který připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj, ve kterém jsme povinni zpracovávat všechny žádosti a provádět všechny úkony stavebního úřadu.

Aktuální verze uvedeného systému není zatím stále plně provozuschopná a v systému přetrvávají zásadní nedostatky.  Zdůrazňujeme, že se nejedná o pochybení Městského úřadu Hranice, stejně tak ani dalších obecních a městských úřadů či magistrátů.

Velmi se omlouváme za případné komplikace, které jsme nezpůsobili, ale věříme, že se situaci Ministerstvu pro místní rozvoj podaří v rozumném čase napravit. Jsme samozřejmě připraveni s touto vrcholnou institucí státní správy konstruktivně spolupracovat.

Mgr. Vojtěch Bušina, v.r.

tajemník MěÚ Hranice

Ing. et Ing. Petr Skácel, v.r.

vedoucí odboru stavební úřad,

životního prostředí a dopravy MěÚ Hranice