Světelné signalizační zařízení Město Hranice

Publikováno 6.3.2024

Projekt „Světelné signalizační zařízení Město Hranice“ je spolufinancován z Olomouckého kraje.

Realizace projektu se skládá ze třech částí a to stavební úpravy křižovatky Nám. 8. května, vybudování nového světelného signalizačního zařízení na křižovatce ulic náměstí 8. května – Komenského – třída 1. máje – Zborovská a vybudování nového světelného signalizačního zařízení na stávajícím přechod pro chodce na ulici tř. 1 máje.

Předmětem stavby jsou stavební úpravy křižovatky Nám. 8. května vyplývající z návrhu nového SSZ a nutných úprav pro jeho realizaci. Součástí stavebních úprav jsou rekonstrukce části komunikace ulice Komenského, úprava nároží Náměstí 8. května – ulice Komenského, úprava nároží Náměstí 8. května – ulice Zborovská, nový směrovací ostrůvek z ulice Třídy 1. máje, obnova ploch chodníků po výkopech rýh pro kabely SSZ a vodorovné dopravní značení. Současně bude vybudováno nové světelné signalizační zařízení na křižovatce ulic Náměstí 8. května – Komenského – Třída 1. máje – Zborovská a na stávajícím přechodu pro chodce na ulici Třída 1. máje. Výstavba SSZ zahrnuje instalaci řadiče SSZ, stožárů SSZ, elektroměrového rozvaděče, stožárových svorkovnic, pokládku kabelových rozvodů ke stožárům, návěstidel a svodů k návěstidlům. Dále pak bude SSZ vybavena vide-detektory pro detekci vozidel a cyklistů. Sloupy SSZ budou žárově zinkované. SSZ bude osazeno návěstidly se světelnými zdroji LED. Návěstidla musí být na stožárech osazena tak, aby nezasahovala do průjezdného profilu komunikace. Přechody pro chodce budou vybaveny akustickou signalizací pro nevidomé a chodeckými tlačítky, jehož přijímač bude nainstalován na stožáru SSZ. Realizace bude provedena dle vyhlášky č. 398/2009 Sb. ZM 1 o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb. Povrch signálních a varovných pásů musí mít nezaměnitelnou strukturu a charakter odlišující se od okolí.

Financování

Celkový rozpočet projektu              7.719.037,70 Kč