Město Hranice

Oficiální webové stránky

Hranicko má své vítěze akce "Do práce na kole"

Publikováno 21.6.2024

Celkem 268 soutěžících se zúčastnilo 14. ročníku soutěže Do práce na kole 2024, do kterého se město Hranice zapojilo již po jedenácté. Slavnostní vyhlášení akci proběhlo na Střelnici u Zbranků ve čtvrtek 13. června.

Jako obvykle byl největší důraz kladen na kategorii „Pravidelnost týmů“ (v jízdě na kole, chůzi i běhu), neboť největším smyslem této akce není ujet co největší počet kilometrů, ale změnit způsob dopravy z a do práce či školy. Ze 47 týmů, které na Hranicku dosáhly více jak 66,6 % pravidelnosti, byly vylosovány 4 týmy. Na 1. místě  AJTÝ TÝM NA KOLE, z Emos spol. s r.o., na 2. místě Henniges night riders z Henniges Hranice, na 3. místě BSA-Trautenberci, z BBC Bircher Czech s.r.o. a na 4. místě - Simply the best z IKN Czech s.r.o..

V Zelených kilometrech 2024 muži se na 1. místě se v mužské kategorii umístil Roman Petřvalský, SSI Schäfer s.r.o. s 3 009 km, na 2. místě René Vašíček, ČMŽO-elektronika s.r.o. s 2 612 km a na 3. místě Karel Záboj, Wienerberger s.r.o. s 2 241 km. V kategorii ženy se na 1. umístila Bohumila Bártová, Smiths Medical Czech Republic a.s. s 1 513 km, na 2. místě Lenka Kopřivová, ZŠ a MŠ Drahotuše s 1 297 km a na 3. místě Ludmila Oblouková, SSI Schäfer s.r.o. s 928 km.

V kategorii Zelené kilometry po svých 2024 vyhrála v kategorii ženy Jitka Kopřivová, SSI Schäfer s.r.o. s výkonem 387 km, na 2. místě se umístila Jana Rybková ze ZŠ 1. máje, Hranice s 372 km a na 3. místě Petra Vinklerová, město Hranice s 285 km. V kategorii muži zvítězil Pavel Detvay, Wienerberger s.r.o. s výkonem 768 km, na 2. místě se umístil Daniel Knápek, Wienerberger s.r.o. s 416 km a na 3. místě Tomáš Horák, SSI Schäfer s.r.o. s 243 km. Letošní výkony nebyly u mužů tolik vyrovnané jako v loňském roce, ale krásná práce!

I v letošním ročníku věnovalo Město Hranice, jako místní koordinátor, do soutěže hlavní cenu v podobě koloběžky, kterou si vylosoval Roman Vaněk z KUNST, spol. s r. o., který na koloběžce hned odjel.

Celý květen na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem přijalo výzvu celkem 25 355 účastníků a účastnic z 55 měst z celého Česka. Společně najezdili přes 5,3 milionu kilometrů.