Z Budišova n.B. do Hranic

Publikováno 2.5.2024

Úterý 30. 4. 2024

Autobusem vyjelo 25 cyklistů a 15 turistů směrem do Budišova nad Budišovkou. Turisté vystoupili v Čermné ve Slezsku a pokračovali údolím řeky Budišovky. Navštívili břidlicový lom Jezerní důl a důl Ďáblova tlama. Krásným údolím došli do Budišova n/Budišovkou. Ušli 11 km, do Hranic se vrátili vlakem.

Foto V. Štolcarová

Cyklisté vystoupili v Budišově nad Budišovkou na náměstí a vydali se různými směry do Hranic. Jedna skupina jela ke Kružberské přehradě, pak přes Zálužné, Vítkov a Odry. Ujeli 68 km.

Foto J. Kovaříková

Dvanáctičlenná skupina vyrazila směrem Stará Voda, Libavá, Domašov n. Bystřicí, Jívová, Mariánské Údolí, Mrsklesy, Přáslavice, Veselíčko, Jadran - ujeto 87 km.

Další varianta byla z Domašova n.B. údolím Bystřice do Mariánského Údolí (krásné, ale povrch náročný), dále po stejné trase. Ujeto 90 km.

Foto J. Hradilová