2024 - Zveme na výstavu fotografií Jana Kočího

Publikováno 4.4.2024

Výstava „…vteřina života“ předního českého fotografa Jana „Kočičáka“ Kočího byla slavnostně zahájena ve středu 3. dubna v Galerii Severní křídlo zámku. Výstava je otevřena v provozní době městského úřadu potrvá do čtvrtku 30. května a vstup je zdarma.

Jan Kočí se za krátkou dobu dostal mezi elitu současné české reportážní fotografie a je oceňován na mnoha fotografických soutěžích a výstavách.

Výstava se žánrově dotýká nejen klasické reportážní fotografie, sociálního dokumentu, ale především také životních příběhů několika rodin. Z těchto fotografií vznikla i stejnojmenná publikace, která obsahuje 138 autorských fotografií. Knihu vydala společnost Terra Felix společně s Czech Art Photo.

Každá fotografie mluví sama za sebe, nepotřebuje popis ani název, protože autor dokázal mistrovským citem zachytit daný okamžik, situaci a vytvořit tak neskutečnou emoci každého jednotlivého záběru.